fbpx

Öppet hus 18 januari

7 december, 2023

Varmt välkomna på öppet hus hos oss på Liljaskolan! I år bjuder vi in till ett unikt evenemang där blivande studenter och vårdnadshavare får chansen att utforska skolans utbildningsmöjligheter via spännande aktiviteter. Kvällen startar med en kort presentation och går sedan vidare till ett lättsamt mingel bland utbildningarnas montrar där du som besökare får en chans att utforska utbildningarna mer. Vi utlovar en smakresa genom skolan där alla utbildningar utöver studierelaterade aktiviteter bjuder på något gott att äta som representerar deras verksamhet. Helt enkelt en chans att smaka på Liljaskolan, med alla sinnen, innan du bestämmer dig inför ditt stundade gymnasieval. Evenemanget riktar sig främst till elever och vårdnadshavare i åk 8-9.

Datum: 18 januari 2024

Tid: 18:30-20:00

Plats: Liljaskolans matsal