fbpx

Vårdnadshavarmöte åk 1

5 september, 2023

Välkommen till vårdnadshavarmöte den 14 september!

Härmed vill vi välkomna alla vårdnadshavare som har elever i årskurs 1 till vårt kommande vårdnadshavarmöte som äger rum den 14 september kl. 18:00. Mötet inleds i matsalen där våra rektorer hälsar er alla varmt välkomna och ger er en inblick över kvällens program. Efter välkomsthälsningen kommer våra mentorer att guida er till respektive klassrum där ni får viktig information om elevernas kommande skolgång och miljö, samt möjligheten att diskutera eventuella frågor och funderingar. Era insikter och engagemang är av stor betydelse för våra elevers utveckling och framgång, därför är detta ett viktigt tillfälle för er att ta del av.

Tid och Plats:
Datum: 14 september
Tid: 18:00
Plats: Matsalen

Hoppas vi ses!