fbpx

Skolstart Liljaskolan 2020

12 augusti, 2020
två elever i Liljaskolan

Liljaskolan organiserar för att starta läsåret 2020-2021 skolförlagt.

Regeringen har från den 15 juni 2020 beslutat att gymnasieskolan och vuxenutbildningen skall återgå till skolförlagd undervisning. Det innebär att vi hälsar alla elever välkomna tillbaka till skolan. Våra nya elever i åk 1 börjar den 18/8 med upprop 08:30, samling vid matsalen. Detta kommer att ske i olika lokaler utifrån vilket utbildningen eleven kommit in på. Eleverna kommer att guidas till rätt lokal av personal som står utanför skolans matsal. Elever i åk 2 och åk 3 börjar den 19/8 enligt ordinarie schema.

Du som är ny elev och ska börja hos oss hittar mer information här: https://liljaskolan.se/for-elever/nya-elever/

Varmt välkomna / Liljaskolans personal